19.7.20 – טכנולוגיה וביטחון לאומי: רובוטיקה, בינה מלאכותית, סייבר והעולם המשתנה סביבנו

ביום ראשון ה-19.7 בשעה 20:30, ניפגש עם ד”ר לירן ענתבי, כדי לשמוע על רובוטיקה, בינה מלאכותית וטכנולוגיות מחשוב נוספות, אשר משפיעות על היבטים ביטחוניים, ומשנות תחומים רבים בחיינו גם מבלי שאנו מודעים לכך.  

מה הן ההשפעות של רובוטים, בינה מלאכותית, מערכות נשק אוטונומיות וטכנולוגיות נוספות על הביטחון הלאומי? על חיינו כאזרחים במדינות מתקדמות? ועל הזירה הבינלאומית? כיצד הטכנולוגיות הללו משפיעות על תחומים קלאסיים הקשורים לשדה הקרב והאם אנו עתידים לראות שדות קרב ריקים מבני אדם? האם הרובוטים ובינה מלאכותית ישמידו את האנושות או אולי יצילו אותנו מעצמנו?
ההרצאה תתייחס גם לפעולות שיש לעשות כדי להנות מן השינויים הטכנולוגיים ותציע מסקנות שאפשר ליישם גם בעולם האזרחי.

אם הנושאים האלה מעניינים אתכם או מסקרנים אתכם – הצטרפו אלינו להרצאה בזום!

ד”ר לירן ענתבי היא עמיתת מחקר במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) ומרצה באוניברסיטת בן גוריון –  בתוכנית האקדמית של בית הספר לטיסה של חיל האוויר, חוקרת ומייעצת באופן פרטי לגורמים שונים בארץ ובעולם ובתוכם גופי ביטחון, יחידות צבאיות, חברות מסחריות, והאו”ם. בעבר כיהנה מספר שנים כחברה ב iPRAW – הפאנל הבינלאומי לרגולציה של מערכות נשק אוטונומיות.
בוגרת תואר ראשון במדע המדינה, תואר שני בדיפלומטיה וביטחון בהצטיינות ודוקטורט Ph.d., מאוניברסיטת תל אביב. נושא עבודת הדוקטורט שלה הינו: “רובוטים לוחמים בשירות הדמוקרטיה.”