19.5.23 – סיור בשכונת קטמון

יום ירושלים קרב ובא וזו הזדמנות טובה לחברי עמותת חיל האוויר להכיר שכונה מיוחדת בעיר  – שכונת קטמון, או בשמה העברי גונן.. 
בקרב הירושלמים היא נקראת “קטמון הישנה” להבדיל מרצף שכונות חדשות שנבנו אחרי קום המדינה ונקראו “קטמונים”. שכונת קטמון, ששמה שגור בפי כול ומזוהה גם עם קבוצת הכדורגל המיתולוגית של הפועל ירושלים היא הרבה יותר מזה. לא רבים יודעים ומכירים את המקומות המעניינים בה ואת חשיבותה בהיסטוריה המודרנית  של ירושלים.

בטקס השבעתו של רפול (רפאל איתן) לרמטכ”ל ב-1978 במשכן נשיאי ישראל בשכונה הסמוכה טלביה, הוא נשא נאום קצר בו התייחס לקרב על שכונת קטמון במלחמת העצמאות ולחשיבותה של השכונה בתולדות ירושלים: “לא הרחק מכאן, לפני 30 שנה, נקבע בקרב אכזרי וקשה גורלה של ירושלים לחזור ולהיות בירתו של עם ישראל לנצח. הייתה לי הזכות לקחת חלק באותו הקרב וכבוד גדול היום לקבל את כהונת הרמטכ”ל ליד מקום זה”. וזה היה כל הנאום….

נפגש בשכונה לטיול של יום שישי בבוקר. הקפה ועוגיות עלינו – לא תבואו ? 

מתי?

ביום שישי 19.5
נפגשים בשעה ב 08:30 ליד מנזר סן סימון

נקודת המפגש תשלח בנפרד למשתתפי הטיול בלבד.

עלות 

עלות הטיול – 60 ש”ח

הדרכה

נעם תמיר – סא”ל במיל, איש מערך המסוקים.

הערות

* ההשתתפות בטיול מותנית בהרשמה ובתשלום מראש. 
* סיור מוגבל ל- 60 משתתפים.
* לפרטים נוספים, נא לפנות לשלמה משיח, מנהל התוכנית, shlomo.mashiah@gmail.com
ביטולים יתקבלו עד 48 שעות לפני מועד הטיול.
* הגעה ברכבים פרטיים. 
* ההצטרפות לטיול מהווה אישור מצידי כי בדקתי את כל פרטי הטיול כולל דרגת קושי, דרישות גופניות וכד’ ואני מצהיר/ה כי מצב בריאותי ומצב בריאות בת/בן זוגי לטיול מאפשר לנו להשתתף בטיול. אנו מודעים לכך ומסכימים לכך כי ההצטרפות לטיול הינה באחריותנו בלבד, עמותת חיל האוויר והצוות המוציא לפועל את הפעילות אינם נושאים באחריות ביטוחית ו/או רפואית כזאת או אחרת והעמותה מהווה גורם מתאם בלבד. אני מאשר/ת כי עדכנתי את בן/בת זוגי לטיול בפרטי הטיול והצהרה זו והוא/היא הביע/ה בפני את הסכמתו/ה למתן אישורי.

* קרדיט לתמונות: שמעון בן מוחא, גיורא שור